Kurumsal

Güney Plastik; Plastik Bahçe Mobilyaları, Rattan Bahçe Mobilyaları, Taşıma ve İstifleme Kasaları-Paletleri, Endüstriyel Mutfak Cihazları Çöp Konteynerleri, Trafik Emniyet Gereçleri, Verzalit masa sandalye ve okul gereçleri gibi ürünlerde sektörün öncü markalarının distribitörlükleri yanı sıra AYAKÇI  markalı  Alüminyum Enjeksiyon Masa Ayakları imalatını yapmaktadır.
 
Güney Plastik 2008 yılında ticari hayatına istoç toptancılar çarşısında başlamıştır.
Geçen yıllar içinde Eskoop Sanayi sitesinde masa ayakları imalatı ve Sinpaş İş Modern Sitesinde bir mağaza, ve en son olarakta 2015 yılı Haziran ayı itibari ile Çağlayan'da Siesta Concept adı altında exclusive ürün satışı ile sektöre hizmet vermektedir.

 

 

                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MASA AYAKLARI


Masa Ayaklarını, üretildikleri materyallere göre ; alüminyum, paslanmaz, döküm, ahşap, kompozit ve metal olarak sınıflandırabiliriz. Masa Ayakları Fiyatları ürünün ağırlığına göre değişiklik gösterir. Fiyat değişkenliği kg yanında materyale de bağlı olabilir.

Alüminyumdan imal edilen masa ayakları, hazır profillerin kaynak ile birleştirilmesi ile üretilmekle beraber çelikten yapılan kalıplarla da üretilir. Çelik kalıptan çıkan modelden sonra enjeksiyon makineleri ile enjeksiyon teknolojisi sayesinde ürün elde edilir.

Alüminyum enjeksiyondan imal masa ayakları, döküm mantığına göre yüzeyi pürüzsüz, dekoratif ve kırılmalara karşı daha dayanıklı olur.

Paslanmaz masa ayaklarında boya gerekmez iken tercihen alüminyum ve metal ayaklarda elektrostatik toz boya kullanılır. Metal bir ürün dış mekanda kullanılacak ise boya öncesi kataforez paslanmazlığı sağlayacaktır.

Kullanım alanlarına göre ise iç mekan ve dış mekan olmak üzere iki ana başlık altında toplamak mümkündür.

Dış mekanda kullanılacak olan masa ayaklarında ürünlerin dikkat edilmesi gereken en önemli özelliği, dış hava şartlarından etkilenmeyecek materyallerden üretilmesi olacaktır. Cafe, restaurant, otel, gibi alanlarda kullanılan masa ayaklarında estetik ve sağlamlık ön plana çıkmaktadır.

Masa modellerine göre tekli, çiftli, sehpa, ve bistro olarak çeşitlendirilirler. Standart masa yüksekliği 75cm, bistro masa standardı ise 105 cm dir.

Mekanınızda kullandığınız masalarınız temizlik günlük olarak hareket ediyor veya kiralama organizasyon vb bir iş yapıyorsanız. Katlanır özellikte masa ayakları kullanmanız taşıma ve istiflemede çok işinize yarayacaktır.

Günümüzde trend haline gelen doğal ağaçtan kütük masa tablaları gibi ölçü ve desenleri hazır bulunan masif, werzalit, mdflam, suntalam, compact laminat, teak ve ireko gibi masa tablaları da mevcuttur.

Masa ayakları imalat ve fabrikaları İstanbul da yoğun olmakla beraber İzmir, Ankara, Bursa, Antalya, Adana, Konya, gibi şehirlerde satış noktalarından temin edilebilir.